خوشه ي صنعتي مقوم توسعه ي صادرات است

  • خواندن 45 دفعه

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به نرخ بالاي بيكاري در اين استان؛ مسؤولين حوزه ي صنعت در صدد هستند تا به منظور اشتغال زايي ، زمین را به صورت رایگان در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري؛ عليرضا شفيع زاده در گردهمايي تخصصي دستياران جوان كارآفرين شركت هاي شهركهاي صنعتي سراسركشور در شهركرد عنوان كرد: از مساحت  3 هزار و 631 هکتاري شهرك ها و نواحي صنعتي چهارمحال و بختياري 3 هزار و 590 هکتار آن دارای سند است.
 وی افزود: تاکنون 1679 قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقد شده که از اين ميزان 852 واحد موفق به اخذ پروانه ي بهره برداري شدند.
شفیع‌زاده با اشاره به وجود 21 شهرک و ناحيه ي صنعتی در چهارمحال و بختياري ، تصریح کرد: 20 تا 21 در صد از صنایع استان تعطیل و مابقی با تواني متغير فيمابين20 تا 100 درصد در حال فعالیت هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود پنج خوشه صنعتی در استان گفت: خوشه‌ی گز با حمايت شركت شهركهاي صنعتي جايگاه قابل قبولي پيدا كرده است به گونه‌ای که محصولات 50 واحد تولید گز در استان به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌شود.
 وی ادامه داد: فرش بختیاری، قارچ، ماهیان سردابی و خاتم نيز از دیگر خوشه‌های صنعتی استان چهارمحال و بختياري هستند كه بي ترديد توجه به آنها مي تواند به تقويت صادرات منجر شود.
شفیع‌زاده خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختياري در تولید ماهیان سردآبی جزو استان‌های برتر در كشور است و به همين دليل مي توان با تقويت اين محصول ارزشمند از رهگذر ايجاد خوشه ي صنعتي ، به آينده ي موفق در توسعه ي صادرات اميدوار بود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی مشاوره ي زنان در شهرک هاي صنعتي ابراز اميدواري كرد تا در راستاي تربيت مديران موفق ،  مشاوره ي جوانان نيز راه اندازي شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

نظر سنجی

آمار بازدید سایت

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
1656
3396
7690
7690
17942
4470
635907

پیش بینی امروز
3288


آی پی شما54.81.166.196