پیام مدیر عامل

نوشته شده توسط مدیر ارشد سایت. ارسال در مطالب اصلی سایت

پیام مدیرعامل

از آن رو که "صنعت" یکی از ارکان مهم در توسعه ی هر جامعه ای به شمار می رود از دیرباز همواره در کشورهای "توسعه یافته"مورد توجه ویژه بوده است. پیش از انقلاب اسلامی در کشور ما به دلیل وابستگی همه جانبه به بیگانگان این مهم تا حدود زیادی مغفول ماند و سهم اصلی اقتصادی کشور صرفا بر منابع خدادای و بالاخص صادرات نفت تکیه داشت. این پارامتر پس از وقوع انقلاب اسلامی در كشور مورد توجه قرار گرفت و در برنامه های طراحی شده ی توسعه ، همواره تلاش بر کاستن از نقش اقتصاد نفتی و پرداختن به تولید ناخالص داخلی (GDP) متمرکز می شد. لیکن به دلیل فرصت های از دست رفته ی سال های پیش از انقلاب و شرایط دشوار ناشی از جنگ تحمیلی همچنان در زمره ی کشورهای "در حال توسعه" قرار داریم و برای رسیدن به نقطه ی مطلوب نیازمند مسؤولیت پذیری بیشتر هستیم.

با اين وصف از نظر طراحان سياست هاي توسعه صنعتي ؛ ايجاد و توسعه ي شهركها و نواحي صنعتي در كشور براي رسيدن به توسعه پايدار به دغدغه ي اصلي در حوزه ي اقتصاد تبديل گرديد و بنابراين به منظور وحدت رويه ، هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات شهرک های صنعتی و ایجاد هر چه بیشتر امکانات زیربنایی و ارائه ي خدمات ضروری برای متقاضیان طرح هاي توليدي ، قانون" شرکت شهرکهای صنعتی ایران" به تصویب رسید. در سال 84، وظایف اجرایی سازمان صنايع كوچك نيز به شرکت شهرکهای صنعتی ایران سپرده شده و عملا" سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران" از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز کرد. 

در همين راستا و پس از ايجاد شركت هاي استاني؛ " شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال وبختياري" در سال 1370 تأسيس شد. در حال حاضر 25 شهرك و ناحيه صنعتي مصوب در استان وجود دارد كه در 21 مورد واگذاري انجام مي شود.

تلاش در جهت ارتقاء زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی و همچنين راه‌اندازی و افزایش بهره‌وری ظرفیت‌هایی که در حوزه  صنايع كوچك وجود دارد دو هدف اساسي شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري در مقطع جديد است كه بي ترديد با اتكا به همدلي مسؤولين ملي و استاني در اين مسير ، حصول نتيجه سهل تر خواهد بود.

 

عليرضا شفيع زاده
رئيس هيأت مديره و مديرعامل
شركت شهركهاي صنعتي چهارمحال و بختياري

نظر سنجی

آمار بازدید سایت

امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
95
1378
3996
3996
10747
24385
704008

پیش بینی امروز
696


آی پی شما54.158.248.112